Zakładnicy w rękach AKIM – żadania Abu Musaba abd al-Waduda wobec Francji

by Artur Wejkszner on November 30th, 2010

18 listopada 2010 r. ukazał się komunikat Abu Musaba abd al-Waduda, szefa Al-Kaidyw Islamskim Maghrebie. Dwa miesiące wcześniej jedna z grup AKIM pojmała 7 osób, w tym 5 Francuzów. Przedstawione zostały w nim żądania dżihadystów skierowane pod adresem rządu francuskiego. Al-Wadud powołuje się w swym wystąpieniu na wcześniejsze wystąpienie Osamy bin Ladena, powtarzając w istocie jego słowa.

Do Francuzów adresuje następujące słowa: „Nie będziecie cieszyć się bezpieczeństwem  w jakimkolwiek zakątku ziemi Allaha dopóki my nie zaznamy go w Palestynie, Afganistanie, Iraku, Somalii, islamskim Maghrebie i w jakimkolwiek innym miejscu, dopóki nie przestaniecie mieszać się w nasze sprawy i nie przestaniecie gnębić muzułmanów. Jeśli chcecie, aby pojmani przez nas (francuscy obywatele) byli wolni, musicie wycofać się z Afganistanu według planu, który zostanie formalnie określony. Jeśli odmówicie, będziecie musieli wytłumaczyć się przed waszymi obywatelami. Wsłuchajcie się też w te słowa: wszystkie przyszłe negocjacje w tej sprawie mogą być podjęte wyłącznie z naszym szejkiem Osamą bin Ladenem, na warunkach przez niego określonych. Potraktujcie te słowa jak ostrzeżenie…”.

From → Dżihadyzm

Uwaga: XHTML jest dozwolony. Twój adres e-mail nigdy nie będzie publikowany.

Śledź komentarze przez RSS